MOBEN se stal novou platformou pro poskytovatele zaměstnaneckých benefitů

České sdružení pro moderní benefity MOBEN se stalo novou profesní organizací pro poskytovatele stravenek, poukázek na volný čas a příbuzné aktivity. Svojí funkcí nahradí dřívější APROPOS.

„Hlásí se k nám další členové s širokým záběrem. Kromě toho chceme zdůraznit, že poskytujeme skutečně moderní benefity s řadou funkcionalit. Ty tam jsou časy jednoduchých papírových stravenek či poukázek, řekněme do fitka. Prošli jsme procesem pokročilé digitalizace, umíme nabídnout klientům řadu přidaných služeb a chceme být silným partnerem i politikům při formování trhu s benefity,“ říká předseda sdružení Miroslav Sedlák.

Aktuálně jsou členy MOBEN společnosti Advanced Finances podnikající pod značkou LemonPay, Benefit Management, Edenred CZ, Sodexo Pass Česká republika a Up Česká republika. O vstupu dalších zájemců se nyní jedná.

Poskytování zaměstnaneckých benefitů prošlo v poslední době bouřlivým vývojem. Jak z hlediska technologií, tak legislativy, především pokud jde o rozvolnění trhu. Zájmem sdružení je přispět k revizi pravidel pro jejich poskytování tak, aby sloužily svému skutečnému účelu. Tedy, aby je zaměstnanci čerpali k zajištění kvalitního jídla, aktivnímu trávení volného času, péči o zdraví a dalším určeným aktivitám a činnostem.

„Benefity by měly sloužit k podpoře zdravého způsobu života, a ne jako nástroj daňové optimalizace. Stejně tak chceme pracovat na jejich maximálním zefektivnění, tedy na nákladech,“ vysvětluje Miroslav Sedlák.

Mimo to je posláním nového sdružení poskytování informací o významu, možnostech a výhodách zaměstnanecké péče, kultivace trhu s benefity, realizace programů sociální soudržnosti, podpora sociálních inovací, včetně dnes populárního tématu „worklife balance.“ Se všemi těmito tématy totiž předmět podnikání členů MOBEN úzce souvisí. Stejně tak chce podporou digitalizace přispět k boji proti šedé ekonomice.